Hemoroidy - Hemoroidy - konsekwencja siedzącego trybu życia

lekarze specjaliści > Hemoroidy >Hemoroidy - konsekwencja siedzącego trybu życia

Hemoroidy - konsekwencja siedzącego trybu życia

Brak ruchu może doprowadzić do pojawienia się wielu mniej lub bardziej poważnych schorzeń. Jednym z nich są hemoroidy, polegające na niekontrolowanym rozszerzaniu się żył zlokalizowanych w kanale odbytu. Żyły te z początku nieznacznie się uwypuklają, lecz w późniejszym stadium choroby są tak duże, że mogą wystawać poza kanał odbytniczy. Hemoroidy powodują spory dyskomfort. Choroba ta wiąże się z takimi dolegliwościami jak: pieczenie, ból i swędzenie w okolicach odbytu. Czasem występuje też obfite krwawienie. Wówczas najczęściej dochodzi do podrażnienia wystających żył, a w następstwie do pojawienia się stanu zapalnego.
Jak zapobiec powstaniu hemeroidów? Przede wszystkim należy uporać się z długotrwałymi zaparciami. Można to zrobić zarówno za pomocą diety jak i odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Pływanie i bieganie to dyscypliny sportu, które wspomagają proces przemiany materii, a więc ułatwiają wydalanie zalegających resztek pokarmu z organizmu.
Innym następstwem siedzącego trybu życia mogą być żylaki. Najczęściej pojawiają się one na nogach. Spędzanie wielu godzin dziennie za biurkiem blokuje czynność pompy mięśniowo-zatorowej. Jej głównym zadaniem jest tłoczenie krwi z kończyn do serca. W rezultacie osłabionej pracy pompy krew zamiast płynnie krążyć po całym organizmie, zaczyna zalegać w poszczególnych żyłach, które pod jej wpływem rozszerzają się oraz wiotczeją.
Aktywności fizyczne zalecane w przypadku żylaków to głównie spacerowanie i jazda na rowerze. Należy też pamiętać, by podczas odpoczynku unosić nogi do góry. W ten sposób możemy wspomóc pracę układu krwionośnego.

Hemoroidy

Centrum Medyczne CMP Piaseczno
ul. Puławska 49, Piaseczno
22 737-50-50, 22 737 50 60, 801 412 414

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl