Hemoroidy - Hemoroidy - leczenie metodą Barrona.

lekarze specjaliści > Hemoroidy >Hemoroidy - leczenie metodą Barrona.

Hemoroidy - leczenie metodą Barrona.

Metody operacyjne stosowane przy leczeniu guzków krwawniczych czyli hemoroidów polegają na krwawym wycięciu lub podkłuciu guzków. Wymaga to pobytu w szpitalu, pełnej narkozy i sprawia ogromne dolegliwości bólowe choremu. Przez wiele dni po zabiegu chory odczuwa dyskomfort, zwłaszcza przy wypróżnianiu. Nawet nowa metoda "Longo" jest metodą krwawą polegającą na wycięciu całego pierścienia śluzówki kanału odbytu.
Alternatywą jest metoda stosowana w wielu klinikach. Jest to metoda Barrona (tzw. gumkowanie - rubber binding), która w połączeniu z zamrażaniem daje bardzo dobre efekty terapeutyczne nie powodując jednocześnie dolegliwości bólowych. Nie wymaga ona też leżenia w szpitalu, ani narkozy, jest bezkrwawa, a zabieg trwa kilka minut. Natychmiast po zabiegu chory jest w stanie podjąć normalną aktywność życiową.
Zabieg polega na założeniu na podstawę guzka krwawniczego opaski gumowej za pomocą specjalnego urządzenia tzw. ligatora. Opaska gumowa uciska naczynia krwionośne guzka, powodując jego niedokrwienie i obumarcie. Proces ten przyśpieszamy zamrażając podwiązany guzek hemoroidalny do temperatury -1200C. Po kilku dniach guzek samoistnie odpada, pozostawiając zdrową śluzówkę kanału odbytu.

Leczenie hemoroidów - porównanie metody tradycyjnej z kriochirurgią (zamrażaniem):
Metoda tradycyjna:
1. wielodniowy pobyt w szpitalu
2. narkoza ogólna lub przewodowa do kręgosłupa
3. liczne szpecące blizny
4. wielodniowa rehabilitacja

Kriochirurgia
1. zabieg ambulatoryjny, po 30 min. chory sam opuszcza gabinet
2. zabieg bezbolesny, ewentualne znieczulenie miejscowe
3. całkowity brak blizn
4. możliwość natychmiastowego powrotu do aktywności życiowej

Hemoroidy

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl