Hemoroidy - Hemoroidy - metody leczenia

lekarze specjaliści > Hemoroidy >Hemoroidy - metody leczenia

Hemoroidy - metody leczenia

Objawami hemoroidów, jakie zmuszają pacjenta do pójścia do lekarza są krwawienia z odbytu, ból, pieczenie, często świąd w okolicy odbytu oraz uczucie dyskomfortu. Przyczyny występowania tej choroby nie są jednoznacznie ustalone. Jednakże z całą pewnością można powiedzieć, że czynnikami wywołującymi objawy tej choroby są: zaburzenie czynności jelit (zaparcia, biegunki), ciąża i poród, dieta zawierająca dużą ilość "ostrych" przypraw, alkohol jak również siedzący tryb życia.

Lekarze wyróżniają kilka etapów choroby, w zależności od stopnia zawansowania zmian w kanale odbytu:

* początkowe stadia charakteryzują się niewielkimi zmianami, stwierdzanymi wyłącznie w trakcie badania lekarskiego, jednak już wtedy mogą one być przyczyną dolegliwości,
* stadia zawansowane odznaczają się hemoroidami wypadającymi z odbytu w czasie wypróżnień, ulegającym często bardzo bolesnym stanom zapalnym.


W czasie wizyty u lekarza istotne jest określenie stopnia zaawansowania choroby, gdyż tylko na tej podstawie można zastosować prawidłowe leczenie.
Należy w tym miejscu również zaznaczyć, że stwierdzenie nawet niewielkich zmian nie zwalnia lekarza od wykonania badania pozwalającego obejrzeć od wewnątrz końcowy odcinek przewodu pokarmowego. Badanie to jest bardzo miarodajne, szczególnie, gdy uzmysłowimy sobie, że około 50% wszystkich chorób jelita grubego lokalizuje się w końcowym jego odcinku, włączając w to również możliwość występowania zmian nowotworowych.
Leczyć, ale jak?
Leczenie tej choroby jest zróżnicowane. W początkowych etapach, gdy dolegliwości są niewielkie, ulgę przynoszą często leki stosowane miejscowo, w postaci maści i czopków, jak również leki stosowane ogólnie, wpływające na chorobowo zmienione naczynia krwionośne. W przypadku zmian bardziej zawansowanych, gdy dolegliwości są znaczne, konieczne jest leczenie zabiegowe. Kiedyś był to tradycyjny zabieg operacyjny.
Nowoczesne techniki
Dziś w coraz większej liczbie przypadków możliwe jest uniknięcie przykrej atmosfery szpitalnej, dotkliwego bólu pooperacyjnego i długiego okresu powrotu
do zdrowia. Możliwości takie stwarzają nowoczesne techniki zabiegowego leczenie tej choroby. Polegają one na umieszczaniu specjalnych, uciskowych gumek
u podstawy hemoroidów, powodujących ich niedokrwienie i martwicę. Zabiegi te nie są bolesne i możliwe do wykonania w warunkach ambulatoryjnych, a więc bez konieczności hospitalizacji. Chorzy, zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich normalnych zajęć. Nie wymagają one również obciążającego znieczulenia, jakie jest konieczne do przeprowadzenia tradycyjnych operacji, a zatem dają również szansę ludziom, u których znieczulenia do operacji nie jest możliwe z innych względów.
Jeżeli chcielibyście Państwo uzyskać więcej informacji dotyczących nowych metod leczenia tej dolegliwości, proponujemy umówić się na konsultację
do naszych specjalistów zajmujących się leczeniem tego typu schorzeń.

Hemoroidy

WILMED Specjalistyczna Przychodnia Lekarska
Warszawa, ul. Lentza 35
(22)651-98-61

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl