Hemoroidy - Hemoroidy zamiast skalpelem usuwamy laserem

lekarze specjaliści > Hemoroidy >Hemoroidy zamiast skalpelem usuwamy laserem

Hemoroidy zamiast skalpelem usuwamy laserem

Przyczyny pojawiania się hemoroidów tak naprawdę nie są do końca wyjaśnione. Ból, krwawienie czy dokuczliwe pieczenie okolic odbytu to objawy hemoroidów . Cierpi na nie niemal co druga osoba w Polsce, która ukończyła pięćdziesiąty rok życia. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej przypadków zachorowań również wśród młodych ludzi. Zauważono jednak związek występowania choroby hemoroidalnej ze stylem życia i dietą. Choroba częściej pojawia się u osób które prowadzą siedzący tryb życia i stosują ciężkostrawną dietę.
Hemoroidy powodują ogromny dyskomfort naszego życia ale nadal są problemem wstydliwym ponieważ występują w intymnej części naszego ciała. Dodatkowym powodem odwlekania leczenia jest lęk przed operacją, jedynym - w powszechnym mniemaniu - sposobem rozwiązania tego problemu. Zdiagnozowanie choroby w początkowej fazie pozwala na przeprowadzenie skutecznej terapii przez lekarza pierwszego kontaktu. Zastosowane leczenie farmakologiczne, zmiana stylu życia na bardziej aktywny oraz zastosowanie odpowiedniej diety może przynieść oczekiwane rezultaty. Niestety w większości przypadków udajemy się w zaawansowanym stadium choroby a wtedy niezbędne jest leczenie specjalistyczne. Lekarz proktolog w zależności od stanu zaawansowania choroby dobierze najbardziej skuteczną metodę leczenia.

Problem dokuczliwych guzków bądź hemoroidów oraz bolesnej szczeliny odbytu można dziś rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym i najbardziej znanym jest operacja (wymagająca hospitalizacji i związana z długim czasem rekonwalescencji), czyli wycięcie hemoroidów pod narkozą.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w medycynie pozwoliło na opracowanie skutecznych metod leczenia, także w przypadku hemoroidów. Operacja już nie jest konieczna. Hemoroidy usuwa się szybko i bezboleśnie, a pacjent zamiast leżeć w szpitalu, zaraz po zabiegu wraca do swoich codziennych zajęć. Z badań wynika, że ponad 90 proc. osób, które skorzystało z takiego leczenia nie doznało nawrotów choroby nawet kilka lat po zabiegu.

Dodatkową zaletą jest to, iż nowoczesne leczenie oszczędza pacjentowi bólu, stresu, leżenia w szpitalu i cennego czasu. Nie trzeba już robić długiej przerwy w swoich codziennych obowiązkach czy rezygnować z urlopu na rzecz leczenia.

Hemoroidy

 

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl